Do czego służą wyciągarki linowe?

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Do czego służą wyciągarki linowe?

Do czego służą wyciągarki linowe?

0

Wciągarki i wyciągarki linowe to jedne z podstawowych elementów mechaniki scenicznej, dzięki którym możliwe jest stworzenie na scenie efektywnego widowiska. Sprawdź, jak są zbudowane i do czego służą.

Jak zbudowane są wyciągarki linowe?

Wciągarki linowe wyposażone są w długą linę lub łańcuch, nawijane na centralny bęben, na którego końcu znajduje się gruby hak. Kolejnymi ich elementami są różnego rodzaju przekładnie oraz hamulec bezpieczeństwa, który automatycznie blokuje bęben podczas postoju, co skutecznie uniemożliwia odwijanie się liny. Wciągarki i wyciągarki linowe mogą posiadać napęd ręczny lub elektryczny. Napęd ręczny wykorzystywany jest we wciągarkach, służących do przenoszenia lżejszych ładunków, napęd elektryczny będzie idealny do ładunków cięższych.

Jakie jest zastosowanie wyciągarek linowych?

Wyciągarki linowe służą do ciągnięcia przedmiotów pionowo w górę lub poziomo w bok. Dzięki nim możliwe staje się przemieszczanie bardzo ciężkich elementów lub przedmiotów o ponadnormatywnych gabarytach. Bez problemu wciągną stalowe belki albo maszyny na wyższe kondygnacje. Oferowane przez wciągarki linowe w mechanice scenicznej służą przede wszystkim do podnoszenia lub opuszczania elementów konstrukcji scenicznych. Pozwalają zmienić wysokość zadaszeń lub kratownic z oświetleniem. Pracują bardzo szybko, bo w tempie z prędkością do 1 m/s. Wciągarki linowe dobieramy w zależności o wagi przenoszonych nimi elementów scenicznych oraz możliwości ich instalacji.

Wciągarki linowe umożliwiają wyreżyserowanie niezapomnianego przedstawienia, pod warunkiem, że ich użycie będzie szło w parze z zastosowaniem pozostałych, również oferowanych przez nas elementów mechaniki scenicznej, takich jak roboty, rozwijane ekrany, ruchome diody, ruchome platformy, sceny obrotowe, windy. Zajmujemy się także projektowaniem i budową konstrukcji stalowych do zastosowań scenicznych. Z nami stworzysz niesamowite wydarzenie sceniczne! Zapraszamy do współpracy.

Powiązane posty