Jakie elementy automatyki przemysłowej wykorzystywane są w branży techniki scenicznej?

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Jakie elementy automatyki przemysłowej wykorzystywane są w branży techniki scenicznej?

Jakie elementy automatyki przemysłowej wykorzystywane są w branży techniki scenicznej?

0

Projektowane obecnie konstrukcje sceniczne są zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie niż kiedyś. Standardowe, klasyczne sceny często okazują się niewystarczające dla potrzeb współczesnych widowisk. Widzowie mają zdecydowanie większe wymagania, a artyści i performerzy chcą urzeczywistniać swoje coraz śmielsze pomysły. Wykorzystanie elementów wizualnych, ruchomych platform, wyciągarek i wciągarek, rozwijanych ekranów itp. staje się obecnie standardem. Dodatkowo niezbędne jest jeszcze sprawne i dostosowane do specyfiki scenariusza widowiska zarządzanie tymi wszystkimi elementami. Dlatego właśnie automatyka przemysłowa okazuje się niezwykle przydatna przy tworzeniu techniki scenicznej.

Automatyka przemysłowa we współczesnych konstrukcjach scenicznych

Automatyka przemysłowa swoją podstawową i najważniejszą rolę odgrywa przede wszystkim w przemyśle, gdzie skutecznie usprawnia procesy produkcyjne, wpływa na podnoszenie jakości wyrobów oraz bezpieczeństwo pracowników. Jednak ta dziedzina inżynierii znajduje obecnie coraz szersze zastosowanie. Ze względu na ogromny potencjał, jaki się z nią wiąże, coraz częściej wykorzystywana jest też w innych dziedzinach, w tym w widowiskach scenicznych.

Nasza firma specjalizuje się w mechanice scenicznej, wykorzystując przy tym różne zdobycze technologiczne. Do uzyskania spektakularnych efektów specjalnych wykorzystujemy szereg różnorodnych urządzeń i realizujemy zaawansowane zlecenia z zakresu mechaniki scenicznej. Coraz częściej też wdrażamy projekty z zakresu automatyki przemysłowej, zapewniając profesjonalną konfigurację i montaż.

Za sprawą automatyzacji można wykorzystać systemy sterowania do obsługi urządzeń mechaniki sceny. Odpowiednio zaprojektowany i wdrożony system umożliwia dostęp z powierzchni pulpitu do wszystkich funkcji niezbędnych do technicznego zarządzania całym widowiskiem. Uzyskanie zamierzonych efektów w dużej mierze jest zautomatyzowane, co daje zdecydowanie więcej możliwości scenicznych. W ten sposób możliwe jest m.in. automatyczne sterowanie urządzeniami z jednego pulpitu, zdalne sterowanie, zapis przejazdów (ruchu urządzeń), rejestracja procedur obsługi itd.

Powiązane posty