Jak działają wózki sceniczne?

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Jak działają wózki sceniczne?

Jak działają wózki sceniczne?

0

Nowoczesne konstrukcje sceniczne pozwalają na organizację dynamicznych widowisk, które zachwycają formą prezentowania różnorodnych treści. Za sprawą mechaniki i automatyki można zrealizować nawet najśmielsze pomysły współczesnych twórców. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim ruchome elementy scenografii, które można wprowadzać za sprawą m.in. wózków scenicznych. Jak działają wózki sceniczne i jakie jest ich zastosowanie? Dowiesz się, czytając dalszą część naszego wpisu.

Zastosowanie i działanie wózków scenicznych

Wózki sceniczne umożliwiają płynne przemieszczanie po scenie elementów takich jak np. oświetlenie (np. ekrany LED), kurtyny, dekoracje czy przedmiotów stanowiących element scenografii. Współcześnie ich zastosowanie bardzo często decyduje o powodzeniu całego przedsięwzięcia artystycznego czy rozrywkowego. Rozwiązania zapewniane przez naszą firmę umożliwiają przemieszczanie wyposażenia scenicznego zarówno po linii prostej, jak i po łuku. Co więcej, ruch może odbywać się nie tylko po podłodze, ale i w przestrzeni. Systemy dolne jeżdżą po podłodze, a systemy górne montowane są na kratownicy.

Wózki sceniczne znajdują zastosowanie przede wszystkim w teatrach podczas spektakli. Zaawansowane systemy wykorzystywane są podczas organizacji dużych przedsięwzięć, przy których pracują dziesiątki osób, ale używane są też podczas kameralnych wydarzeń. Jednak teatr to nie jedyne miejsce, w którym można spotkać się z wózkiem scenicznym. Tego rodzaju elementy mechaniki scenicznej wykorzystywane są także podczas koncertów, wystąpień estradowych czy nawet dużych eventów biznesowych.

Nasza firma dostarcza rozwiązania sceniczne z zakresu automatyki i robotyki. Zapewniamy zarówno gotowe rozwiązania na wynajem, jak i projektujemy i produkujemy innowacyjne konstrukcje na specjalne zamówienie. Zapewniamy m.in. wózki sceniczne, bez których trudno wyobrazić sobie organizację współczesnych spektakli czy wystąpień estradowych. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Powiązane posty