Możliwości programowania robotów scenicznych

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Możliwości programowania robotów scenicznych

Możliwości programowania robotów scenicznych

0

Dla urozmaicenia scenografii oraz w celu stworzenia dynamicznej oprawy widowiska scenicznego wykorzystuje się zaadaptowane do celów estradowych roboty przemysłowe. Roboty sceniczne to wielofunkcyjne urządzenia, które umożliwiają stworzenie wyjątkowej atmosfery podczas przedstawienia. Ich głównym zadaniem jest kreacja unikalnych efektów specjalnych oraz iluminacji świetlnych. Dzięki ich zastosowaniu widowisko nabiera niepowtarzalnego charakteru i staje się spektaklem, o którym widzowie jeszcze długo nie będą mogli zapomnieć. O tym, jak działa robotyka sceniczna oraz o możliwościach robotów scenicznych, piszemy poniżej.

Możliwości i zastosowania robotów scenicznych

Efekty wizualne odgrywają ważną rolę w odbiorze widowiska scenicznego. Gra świateł, perspektyw i kolorów nie tylko dynamizuje przebieg zdarzeń rozgrywanych na scenie, ale także intensyfikuje wrażenia odbiorców. W odpowiednim momencie skupia ich uwagę, a w innym rozprasza. Zwalnia tempo wydarzeń, a niekiedy też przyspiesza. Czasem powoduje u widzów wzruszenie, a czasem pobudza ich do zabawy. W każdym przypadku jednak istotnie wpływa na ich emocje. Takich efektów nie można byłoby w prosty i szybki sposób uzyskać bez zastosowania nowoczesnych rozwiązań z zakresu robotyki scenicznej. Roboty sceniczne można dowolnie zaprogramować, dostosowując ich funkcje do oczekiwań i potrzeb klientów. Umożliwia to m.in. system sztucznej inteligencji.

Roboty mogą wykonywać pewne powtarzalne czynności, ale w każdej chwili tryb ich pracy może zostać zmodyfikowany. To, w którym kierunku i z jaką intensywnością będą się poruszały, zależy od tego, jaki program pracy zostanie ustalony. Możliwości jest wiele. Roboty mogą wykonywać ruchy w dowolnych kierunkach. Poza tym obracają się wokół każdej osi XYZ i pracują z niezwykłą precyzją. Dzięki temu umożliwiają tworzenie niepowtarzalnych efektów specjalnych, które podczas przedstawienia mogą się wielokrotnie zmieniać. W ten sposób istnieje możliwość błyskawicznej wymiany dekoracji scenicznych, a co się z tym wiąże również i jednoczesnego wpływu na zmianę nastrojów u odbiorców.

Powiązane posty