Jak zadbać o oprawę sceniczną w trakcie zawodów sportowych?

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Jak zadbać o oprawę sceniczną w trakcie zawodów sportowych?

Jak zadbać o oprawę sceniczną w trakcie zawodów sportowych?

0

Choć sceny kojarzą się głównie z koncertami i widowiskami teatralnymi, zwykle nie może ich też zabraknąć podczas dużych eventów sportowych. Zawody nierzadko uświetniają występy artystyczne, które wymagają odpowiedniej oprawy. Poza tym scena to idealne miejsce do wręczania nagród zwycięzcom sportowych rywalizacji. Na niej mistrzowie swoich konkurencji są lepiej widoczni dla kibiców, co z kolei sprawia, że mogą poczuć się bardziej docenieni. Jak zaprojektować scenę na wydarzenie sportowe i na jaką oprawę sceniczną się zdecydować?

Oprawa sceniczna eventów sportowych – jak powinna wyglądać?

Organizacja zawodów sportowych z pewnością nie wymaga tak spektakularnej oprawy scenicznej, jak np. organizacja koncertu. Niemniej pewne elementy łączą obie te imprezy. Mowa o odpowiednim oświetleniu i nagłośnieniu eventu. Jeżeli imprezę mają urozmaicić występy artystów, nie obejdzie się bez budowy, chociażby niewielkiej sceny. Ważne jest to, by była dopasowana do charakteru przedsięwzięcia i zapewniała bezpieczeństwo zarówno występującym, jak i osobom znajdującym się w jej pobliżu. Projektowanie i budowę takich konstrukcji scenicznych oferuje m.in. firma „Piasecki i Syn”.

Na scenie przygotowanej dla artystów, DJ-a czy późniejszych zwycięzców nie może zabraknąć podstawowych elementów mechaniki scenicznej. Przykładem są roboty przemysłowe, które zapewniają unikalne efekty specjalne. Podstawowym elementem ruchomej scenografii są też lampy sceniczne. Światło dynamizuje widowisko i skupia uwagę odbiorców. Dzięki temu np. podczas ogłaszania laureatów pierwszych miejsc kibice w pełnej okazałości mogą przyjrzeć się ich sylwetkom. Na imprezach sportowych nie może również zabraknąć podium, które z łatwością można umieścić na scenie dzięki wciągarkom i wyciągarkom.

Powiązane posty