Automatyka przemysłowa to szeroki temat. W branży techniki scenicznej odnosi się do procesów odpowiedzialnych za monitorowanie, sterowanie i nadzorowanie pracy wszystkich rozwiązań scenicznych. Dzięki nowoczesnym możliwościom pozwala ona nie tylko szybko i bezawaryjnie zamontować konstrukcje sceniczne, ale przede wszystkim usprawnia ich obsługę.

Kluczową rolę w automatyzacji branży techniki scenicznej odgrywają napędy elektryczne. Bo to za ich sprawą w ruch wprawiamy ruchome elementy sceny – małe i duże. I to właśnie dzięki nim możemy tworzyć indywidualne aranżacje, zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Elementy automatyki w naszych konstrukcjach

Dobre rozwiązania to podstawa techniki scenicznej. Choć głównym celem konstrukcji stalowych i mechaniki scenicznej jest wywarcie na widzach wrażenia, to nie ma wątpliwości, że w każdej konstrukcji najważniejsze jest bezpieczeństwo i możliwie nieskomplikowane rozwiązania.

Mechanika sceniczna musi być łatwa w obsłudze i wyróżniać się minimalnymi kosztami eksploatacji. Dbamy o te detale zawsze, dlatego wykorzystywane przez nas nowoczesne rozwiązania automatyki przemysłowej pozwalają uzyskać spektakularne efekty specjalne, ale przede wszystkim zapewniają profesjonalną konfigurację i montaż konstrukcji. W naszej pracy wykorzystujemy systemy sterownia do obsługi urządzeń mechaniki sceny, tj. wciągarki i wyciągarki linowe, ruchome platformy i diody, windy sceniczne czy chociażby sceny obrotowe.