Automatyka przemysłowa to szeroki temat. W branży techniki scenicznej odnosi się do procesów odpowiedzialnych za monitorowanie, sterowanie i nadzorowanie pracy wszystkich rozwiązań scenicznych. Dzięki nowoczesnym możliwościom pozwala ona nie tylko szybko i bezawaryjnie zamontować konstrukcje sceniczne, ale przede wszystkim usprawnia ich obsługę.

Kluczową rolę w automatyzacji branży techniki scenicznej odgrywają napędy elektryczne. Bo to za ich sprawą w ruch wprawiamy ruchome elementy sceny – małe i duże. I to właśnie dzięki nim możemy tworzyć indywidualne aranżacje, zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Elementy automatyki w naszych konstrukcjach

Dobre rozwiązania to podstawa techniki scenicznej. Choć głównym celem konstrukcji stalowych i mechaniki scenicznej jest wywarcie na widzach wrażenia, to nie ma wątpliwości, że w każdej konstrukcji najważniejsze jest bezpieczeństwo i możliwie nieskomplikowane rozwiązania. Mechanika sceniczna musi być łatwa w obsłudze i wyróżniać się minimalnymi kosztami eksploatacji. Dbamy o te detale zawsze, dlatego wykorzystywane przez nas nowoczesne rozwiązania automatyki przemysłowej pozwalają uzyskać spektakularne efekty specjalne, ale przede wszystkim zapewniają profesjonalną konfigurację i montaż konstrukcji. W naszej pracy wykorzystujemy systemy sterownia do obsługi urządzeń mechaniki sceny, tj. wciągarki i wyciągarki linowe, ruchome platformy i diody, windy sceniczne czy chociażby sceny obrotowe.

Dlaczego warto zastosować rozwiązania z zakresu automatyki scenicznej?

Zastosowanie rozwiązań z zakresu automatyki scenicznej pozwala wzbogacić i urozmaić każdy występ estradowy, w tym przedstawienie teatralne, koncert czy pokaz mody i tym samym wzbudzić większe zainteresowanie widzów. Dzięki zaawansowaniu scenicznej automatyki przemysłowej można zrealizować nawet najbardziej śmiałe wizje dotyczące aranżacji przestrzeni czy ruchu scenicznego. Aby uzyskać spektakularne efekty, warto zainwestować w profesjonalne elementy scenografii. W ramach prowadzonej działalności zajmujemy się projektowaniem i montażem zaawansowanych rozwiązań z obszaru automatyki scenicznej. Chętnie zajmiemy się realizacją Twoich wizji z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań dotyczących wymiarów, wyglądu i funkcji danego elementu.

Realizujemy aranżacje sceniczne z wykorzystaniem profesjonalnych zapadni scenicznych, scen obrotowych w różnych rozmiarach oraz wind i podestów, które pozwalają osiągnąć dynamiczny efekt. Oferujemy również montaż mostów oświetleniowych. Wszystkie elementy są sterowane automatycznie, dzięki czemu ich obsługa jest intuicyjna, nieskomplikowana i bezpieczna. Nasze usługi obejmują budowę, profesjonalny montaż i konfigurację systemów sterowania. W celu złożenia zamówienia i omówienia szczegółów współpracy zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji na temat naszych rozwiązań z obszaru automatyki scenicznej.