Roboty

Robotyka i roboty sceniczne

Elementy ruchome scenografii

Robotyka i roboty sceniczne to sposób na stworzenie wyjątkowej, niezwykle dynamicznej oprawy. Unikalne efekty specjalne,  gra światłem, kolorami i perspektywą sprawią, że na nowo wykreujesz przestrzeń sceny.

Efekt „wow” pomogą Ci osiągnąć innowacyjne roboty sceniczne, które tworzymy. To konstrukcje, w których robotyka łączy się z wyobraźnią artystyczną. Są unikatowym rozwiązaniem i prawdziwym hitem w naszej ofercie. W Polsce i krajach sąsiednich oferujemy je tylko my. Teraz mogą zagościć również na Twojej scenie!

Jak działa robotyka sceniczna?

Robotyka sceniczna to jeden z najmłodszych działów w branży technologii scenicznej. A mimo to mamy już wiele sukcesów na swoim koncie z wykorzystaniem robotów. Tworzone przez nas konstrukcje to roboty przemysłowe zaadaptowane do celów estradowych. Przy ich produkcji stosujemy zaawansowane technologie, dzięki którym sterowanie jest proste, a jednocześnie niezwykle precyzyjne. Zmieniamy oprogramowanie robota, dostosowując go do potrzeb klienta. Ale nie zapominamy, że jego głównym zadaniem jest ułatwienie pracy artystom na scenie.

Nasze roboty są automatycznie sterowane i posiadają sztuczną inteligencję, dzięki czemu mogą wykonywać swobodne ruchy w zakresie, w którym zostały zaprogramowane. Program pracy robota scenicznego wprowadzamy przez układ sterowania. Możemy zaprogramować wykonywanie powtarzalnych czynności czy ruch w dowolnym kierunku. Oczywiście takiego robota w każdej chwili możemy przeprogramować na Twoje życzenie i wprowadzić takie modyfikacje trybu, które będą Ci potrzebne przy przeprowadzaniu tego konkretnego eventu

Nasze roboty:

  • mają możliwość ruchu we wszystkich kierunkach – programujemy ich pracę zgodnie z wykreowaną wizją spektaklu scenicznego,
  • obracają się wokół każdej osi XYZ – wykonują „akrobacje”, które wywołują niepowtarzalne wrażenia u widzów,
  • pracują z niezwykłą precyzją – aby każdy element wizualny eventu był dopracowany w najmniejszym szczególe.

Zobacz roboty sceniczne w akcji.

Wiemy, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Poświęć chwilę i zobacz, jak pracują nasze roboty sceniczne.

Lampy sceniczne jako element dodatkowy ruchomej scenografii

Do naszych robotów proponujemy lampy sceniczne, które z pewnością urozmaicą show. Efekty świetlne budują napięcie i podkreślają najważniejsze momenty na scenie. Wprowadzają odpowiednie tempo, podążają za muzyką. Pomagają zbudować dynamizm sytuacji i poruszają emocje widzów.

Najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie budowy lamp scenicznych oparte są na źródłach światła LED. Szeroki wybór różnej gradacji mocy, kolorów i emitowanego strumienia sprawia, że są one nie tylko oszczędne, ale i skuteczne. I to właśnie na tych elementach bazujemy, budując nasze roboty sceniczne. Wykorzystujemy najwyższej klasy lampy typu LED, które na życzenie możemy zsynchronizować z efektami dźwiękowymi. Wszystkim oczywiście będą sterowały nasze roboty. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi elementami mechaniki scenicznej, w tym rozwijanymi ekranami czy ruchomymi diodami. Zobacz, jak to działa.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu i konsultacji.

Jakie funkcje pełni robotyka w branży scenicznej?

Robotyka sceniczna urozmaici każdy występ artystyczny, zapewniając niezapomniane i unikalne doświadczenia u widzów. Współczesna technologia pozwala zaprogramować automatycznie sterowane roboty, które będą reagować na określone polecenia, a nawet wchodzić w interakcje z publicznością. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań z obszaru robotyki można uzyskać ciekawe efekty wizualne, które wpłyną na odbiór całego przedstawienia, pokazu lub koncertu. Dzięki nowoczesnym, zautomatyzowanym systemom sterowania obsługa naszych robotów jest niezwykle prosta i intuicyjna.

mechanika sceniczna, elementy ruchome scenografii

Jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami!