Zapadnie sceniczne służą do szybkiej zmiany scenografii. Wykorzystuje się je głównie w teatrach. Świetnie sprawdzą się także w filharmonii, operze, na scenie plenerowej i wszędzie tam, gdzie zmiana scenografii musi się odbyć niezauważalnie. Nowoczesne zapadnie sceniczne wyposażone są w mechanizmy elektryczne, którymi możesz sterować za pomocą wygodnego pulpitu z ekranem dotykowym. Zapadnie wykonujemy właściwie z dowolnego materiału – paneli, desek, sklejki antypoślizgowej, a nawet szkła, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Rodzaj i kolor materiału dopasowujemy do wyglądu podłogi scenicznej, dzięki czemu zapadnia jest niewidoczna i idealnie komponuje się z pozostałą scenografią. Zapadnie są wyposażone w odpowiednie uchwyty montażowe, żeby ułatwić ich instalowanie i dopasowanie do konstrukcji scenicznej. Sam sposób montażu zapadni dostosowujemy do Twoich potrzeb. Ich ruch jest możliwy dzięki specjalnym siłownikom linowym ze stali nierdzewnej. W celu omówienia szczegółów współpracy zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego watro wybrać nasze zapadnie sceniczne?

Jesteśmy doświadczonym producentem konstrukcji scenicznych i doskonale wiemy, że spektakle estradowe to nie tylko gra aktorów, ale i scenografia, o którą ktoś zadbał w każdym detalu. Kluczowym elementem dekoracji teatralnych są właśnie zapadnie kryjące w sobie zaawansowaną mechanikę sceniczną. Pozwalają one m.in. na:

  • podnoszenie i obniżanie poziomów sceny w dowolnym momencie, wprowadzając tym samym głębię do scenografii,
  • szybką wymianę dekoracji bez niepotrzebnego pojawiania się osób trzecich na scenie,
  • sprawny i bezpieczny transport dekoracji i instrumentów bez konieczności każdorazowego rozkładania ich i pakowania w osobne skrzynie.
  • szybkie pojawienie się aktorów na scenie,
  • wizualne ubogacenie spektaklu lub koncertu.

Zamawiając nasze zapadnie sceniczne, zyskujesz pewność, że wszystkie elementy użyte do jej konstrukcji są bezpieczne i pochodzą od sprawdzonych producentów. To gwarancja, że wybrane przez Ciebie zapadnie będą pracować niezawodnie i płynnie. Konstrukcje zostały wyposażone w automatyczny system sterowania, dzięki czemu ich obsługa jest intuicyjna i w pełni bezpieczna dla operatorów i osób znajdujących się na scenie.

Zastosowanie zapadni scenicznych

Zapadnie sceniczne mogą urozmaicić każde wydarzenie artystyczne. Tego typu konstrukcja jest powszechnie wykorzystywana podczas przedstawień teatralnych, szczególnie musicali, które wymagają szybkiej zmiany scenografii i wprowadzenia całego zespołu, grupy tancerzy czy wielu aktorów. Ponadto zapadnia idealnie sprawdzi się w filharmoniach, operach i programach telewizyjnych nastawionych na realizację zaskakujących efektów specjalnych. W połączeniu z windami scenicznymi i scenami obrotowymi dają gwarancję niezapomnianego widowiska, które z pewnością pozytywnie zaskoczy wszystkich widzów. Jeżeli szukasz solidnych rozwiązań, które sprawdzą się nawet podczas wymagających spektakli lub koncertów zapraszamy do podjęcia współpracy z naszą firmą. Zapewniamy realizację projektu zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klienta oraz profesjonalny montaż przez doświadczonych fachowców.