Wciągarki i wyciągarki linowe

Wyciągarki linowe i wciągarki

Nowoczesne scenografie nie znoszą nudy. Dzisiaj statyczne tło nie przyciąga uwagi widzów. Jeśli chcesz ich zainteresować, skorzystaj z oferty wciągarek i wyciągarek linowych, które w mechanice scenicznej służą głównie do podnoszenia lub opuszczania elementów konstrukcji scenicznych. Za ich pomocą można zmieniać np. wysokość zadaszeń lub kratownicy, na której zamontowane jest oświetlenie z ruchomymi diodami. Wszystko w celu uzyskania jak najlepszego efektu podczas realizowanego show.

Wyciągarki linowe to urządzenia łączące części konstrukcyjne sceny z ruchomymi dekoracjami. Ich celem jest przemieszczanie elementów scenicznym w tzw. ruchu wahadłowym – pionowym lub poziomym. Umożliwia to zmianę dekoracji na scenie w trakcie trwania eventu. Wciągarki najczęściej wybierane są do regulacji wysokości poszczególnych elementów scenerii nawet o bardzo dużej wadze.

Technologia wyciągarek scenicznych

Oferujemy wyciągarki liniowe o napędzie ręcznym i elektrycznym. Dobieramy je na podstawie wagi elementów, których wysokość zamierzamy regulować oraz możliwości instalacji, jakie dają zastosowane konstrukcje stalowe. Nasz dział techniczny z przyjemnością skonsultuje z Tobą warunki projektu i dobierze odpowiednie rozwiązanie, dzięki któremu osiągniesz zamierzony efekt.

Wyciągarki ręczne opierają się na sile mięśni, a ich pracę regulują odpowiednio zastosowane przekładnie. Przy organizacji niedużych imprez, gdzie zmiany dekoracji nie są dynamiczne, takie rozwiązanie w zupełności wystarczy. Jednak to wyciągarki z napędem elektrycznym są łatwiejsze w obsłudze i właściwie nie wymagają dużego nakładu pracy. Zdecydowanie lepiej się sprawdzą, gdy planujesz częste zmiany dekoracji, regulacji położeń sztankietów i mostów oświetleniowych. Zresztą przy dużych i ciężkich elementach wyciągarki linowe muszą być bardzo mocne i niezawodne. Dlatego lepiej postawić na te wyposażone w zaawansowane mechanizmy sterowania, wykorzystujące technologie z zakresu automatyki przemysłowej.

Innowacyjne, szybkie wyciągarki

Potrzebujesz wyciągarki, która pozwoli zrealizować nawet najbardziej wymagające efekty wizualne? Wybierz nasze konstrukcje. Jako jedni z nielicznych na rynku oferujemy szybkie wyciągarki linowe, które pracują z prędkością do 1 m/s! Dzięki temu sprawnie zmienisz wysokość nawet bardzo ciężkich elementów konstrukcji scenicznych. To sprzęt z najwyższej światowej półki, dzięki któremu możesz stworzyć unikalny spektakl.

Serwis i bezpieczeństwo

Przy doborze wyciągarek linowych zawsze kierujemy się względami bezpieczeństwa. Nasze konstrukcje spełniają wszystkie normy i posiadają ważne badania techniczne. Serwisujemy produkowane przez nas urządzenia. Niezawodność, z jakiej jest znana dostarczana przez naszą firmę mechanika sceniczna, to ważny aspekt naszego wizerunku. Zajmujemy się także obsługą wydarzeń i budową scen obrotowych, w związku z czym partnerzy mogą liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie doboru i konfiguracji wszystkich elementów techniki scenicznej. Zapraszamy do kontaktu i konsultacji.

Zastosowanie wciągarek linowych w branży scenicznej

Ze względu na bardzo duży udźwig wciągarki linowe wykorzystuje się do przenoszenia ciężkich elementów konstrukcji scenicznych i elementów scenografii. Z ich pomocą bez problemu zmienisz wysokość zadaszeń, mostów oświetleniowych lub kratownic. Ponadto służą do precyzyjnego i sprawnego przemieszczania elementów scenografii w ruchu wahadłowym. Aby zyskać gwarancje bezpieczeństwa, należy wybrać wciągarkę o odpowiednim udźwigu dopasowanym do ciężaru poszczególnych elementów. Dzięki maszynom oferowanym przez naszą firmę stworzysz solidną i bezpieczną konstrukcję sceniczną.

Ręczne czy elektryczne systemy wyciągarek linowych?

W przypadku konieczności przemieszczania dużych ładunków, takich jak elementy konstrukcji stalowych, najlepiej zdecydować się na zakup elektrycznego systemu wyciągarki linowej, który został dodatkowo wyposażony w silnik, pulpit sterowniczy i mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo. Korzystanie z modelu elektrycznego jest znacznie łatwiejsze, bezpieczniejsze i efektywniejsze niż użytkowanie wyciągarek ręcznych. Z ich pomocą można w krótkim czasie przenieść ciężkie konstrukcje stalowe, mosty oświetleniowe oraz duże dekoracje. Branża sceniczna wymaga częstego podnoszenia i regulacji wysokości elementów o dużej wadze, dlatego też ze względu na wygodę i możliwość szybkiej pracy najlepiej zdecydować się na zakup elektrycznej wyciągarki linowej. W celu omówienia szczegółów zapraszamy do kontaktu.

mechanika sceniczna, elementy ruchome scenografii

Jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami!