Czym jest mechanika sceniczna?

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Czym jest mechanika sceniczna?

Czym jest mechanika sceniczna?

0

Wielkie wydarzenia sceniczne to obecnie cała feeria barw, dźwięków i ruchu. Scena już dawno przestała być zwykłym podwyższeniem, na którym odbywa się koncert lub przedstawienie. W dzisiejszych czasach sceny to prawdziwe machiny umożliwiające wprowadzenie zaskakujących efektów i niezwykłą siłę odbioru wydarzenia przez publiczność.

Mechanika

Za to, czy dane wydarzenie ma odpowiednią oprawę odpowiada specjalistyczna mechanika sceniczna. Unikatowe rozwiązania nadające indywidulany charakter imprezie są często projektowane i wykonywane na specjalne zamówienie. Na scenach często pojawiają się różnego rodzaju windy, rozwijane ekrany, ruchome platformy, wciągarki czy ruchome diody. Mechanika sceniczna pojawia się nie tylko na koncertach, ale także w teatrach, na galach boksu, czy w telewizyjnych teleturniejach. Widzowie oglądający gwiazdę „wyłaniającą się spod ziemi” w kłębach sztucznego dymu przeważnie nie zdają sobie sprawy z tego, że za tak efektownym wejściem stoją skomplikowane urządzenia, często stworzone specjalnie na potrzeby danego wieczoru. Wyspecjalizowane firmy tworzą obrotowe sceny, zapadnie i specjalne konstrukcje stalowe, dzięki którym widowisko może stać się naprawdę spektakularne. Klient musi tylko opisać oczekiwany efekt sceniczny, a fachowcy znajdą sposób na to, jak go osiągnąć.

Doświadczone firmy

Przygotowanie mechaniki scenicznej zleca się doświadczonym firmom wyspecjalizowanym technice scenicznej. Firmy tego typu posiadają własne warsztaty, w których dysponują profesjonalnymi tokarkami, frezarkami, spawarkami, walcarkami, prasami i wieloma innymi urządzeniami, dzięki którym mogą dowolnie kształtować elementy konstrukcyjne. Odpowiedni warsztat w połączeniu z fachową widzą z zakresu mechaniki pozwala na stworzenie nawet najbardziej wymyślnych urządzeń. Jeśli do tego pracownicy danej firmy  cenią sobie kreatywność, są w stanie zaproponować swoim klientom mechanikę sceniczną, dzięki której dane wydarzenie zapadnie w pamięć widzów na długo.

Powiązane posty

Dodaj komentarz