Mechanika sceniczna: nie tylko teatr

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Mechanika sceniczna: nie tylko teatr

Mechanika sceniczna: nie tylko teatr

0

Wielu osobom mechanika sceniczna kojarzy się tylko i włącznie z teatrem. To właśnie w nim na scenie przesuwają się różnego rodzaju scenografie, aktorzy „zapadają się pod ziemię” lub „latają w powietrzu”. Jak łatwo można się domyślić, ponad dwugodzinne przedstawienia wymagają budowy nietypowych urządzeń, które sprawią, że widowisko będzie emocjonalne i przekonujące w odbiorze. Jednak innowacyjne i nietypowe urządzenia sceniczne są budowane każdego dnia, gdyż korzysta z nich coraz więcej artystów.

Koncerty

Koncerty znanych gwiazd dawno już przestały opierać się tylko na muzyce. Obecnie to ogromne show, na którym liczą się także zapadające w pamięć stroje, wielkie telebimy, oryginalne oświetlenie i… efekty specjalne. Gwiazdy prześcigają się pomysłach na użycie ruchomych platform, wind, czy podnośników.

Eventy

Mechanika sceniczna jest też nieodłącznym elementem dużych eventów. Gale bokserskie, wybory miss, miejskie Sylwestry, zawody monster trucków, czy finały znanych turniejów sportowych – obecnie wszystkie tego typu eventy wspierają się urządzeniami mechanicznymi, które sprawiają, że wspólne świętowanie lub konsumowanie wydarzenia jest jeszcze bardziej intensywne.

Telewizyjne show

Urządzenia mechaniczne pracują też w telewizyjnych show. Teleturnieje, czy konkursy taneczne z celebrytami nie byłyby tak spektakularne, gdyby nie zbudowane specjalnie dla nich maszyny. Prawdziwym wyzwaniem są wszelkie konkursy talentów, przy których na scenę musi bardzo szybko wjechać ogromna balia z wodą, lub koło do podniebnych akrobacji. Mechanika sceniczna jest obecna w prawie każdym odcinku większości nowoczesnych produkcji.

Zamówienia specjalne

Urządzenia mechaniki scenicznej są bardzo często maszynami innowacyjnymi. To także różnego rodzaju mechanizmy promujące miasta lub miejsca. Na budowę nietypowych urządzeń często decydują się nowoczesne restauracje i hotele, które chcą przyciągnąć klientów nietypową dekoracją lub rozwiązaniem.

Powiązane posty

Dodaj komentarz