Jak szybko można zmienić dekorację sceniczną dzięki automatyce przemysłowej?

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Jak szybko można zmienić dekorację sceniczną dzięki automatyce przemysłowej?

Jak szybko można zmienić dekorację sceniczną dzięki automatyce przemysłowej?

0

Wyposażenie sceniczne ma bezpośredni wpływ na odbiór widowiska, np. spektaklu teatralnego czy koncertu. Zaawansowana mechanika pozwala nie tylko na realizację najbardziej kreatywnych pomysłów artystycznych, ale również stanowi ułatwienie i usprawnienie realizacji przedsięwzięć. Automatyka przemysłowa wpływa między innymi na możliwość szybkiej zmiany dekoracji scenicznej.

Sprawna zmiana dekoracji za sprawą automatyki przemysłowej. Przykładowe rozwiązania

Nowoczesne technologie są coraz częściej wykorzystywane we współczesnych widowiskach. Klasyczne rozwiązania sceniczne niejednokrotnie okazują się niewystarczające dla śmiałych pomysłów artystów i performerów. Odpowiedzią na rosnące wymagania jest automatyka przemysłowa, która okazuje się niezwykle przydatna przy tworzeniu techniki scenicznej. Pozwala na jeszcze sprawniejsze i dostosowane do specyfiki scenariusza zarządzanie wszystkimi elementami wchodzącymi w skład dekoracji scenicznej.

Automatyka sceniczna wpływa na dynamiczny charakter scenografii. Pozwala na bardzo płynną i sprawną zmianę dekoracji. Cały proces jest na tyle szybki, że można go w sposób przemyślany wkomponować w bieg widowiska, nie zaburzając przy tym wartkiej akcji. Zastosowanie znajdują różne rozwiązania z tego zakresu. Najlepszym przykładem są wciągarki i wyciągarki linowe, które służą do podnoszenia lub opuszczania elementów konstrukcji scenicznych. Dzięki nim można zrealizować nawet najbardziej wymagające efekty wizualne w sposób szybki i bezpieczny. Nasza firma, jako jedna z nielicznych na rynku, oferuje wyjątkowo szybkie wyciągarki linowe, pracujące z prędkością do 1 m/s! To imponujący sprzęt, dzięki któremu można stworzyć spektakl zapewniający niezapomniane wrażenia.

Kolejnym przykładem są roboty przemysłowe zaadaptowane do celów estradowych. Za sprawą zaawansowanej technologii sterowanie elementami mechaniki scenicznej jest nie tylko sprawne, ale również proste i precyzyjne. Roboty zapewniają ruch we wszystkich kierunkach, obracają się wokół każdej osi XYZ i pozwalają do pracowanie każdego elementy wizualnego w najmniejszym szczególe. Czynności z zakresu zmiany dekoracji scenicznej mogą być też sprawnie realizowane za sprawą ruchomych platform, scen obrotowych, a także specjalnych zapadni scenicznych.

Powiązane posty