Lampy jako dodatek do robotów scenicznych

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Lampy jako dodatek do robotów scenicznych

Lampy jako dodatek do robotów scenicznych

0

Współczesne show to widowisko, które łączy efekty dźwiękowe i wizualne. Zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwia tworzenie spektakli, które intensyfikują doznania odbiorców. Dziś duże znaczenie ma nie tylko scenografia, ale i sama konstrukcja sceny. Nieocenioną rolę w uzyskiwaniu spektakularnych efektów estradowych odgrywają też roboty sceniczne. Roboty sceniczne to roboty przemysłowe, które zostały zaadaptowane do celów estradowych. W połączeniu z lampami scenicznymi wykorzystuje się je m.in. do sterowania oświetleniem na scenie. O znaczeniu lamp jako dodatków do robotów scenicznych i ich wpływie na odbiór widowiska, piszemy poniżej.

Lampy sceniczne i ich zastosowanie

Oświetlenie w czasie koncertów i innych widowisk estradowych znacząco wpływa na odbiór show przez widzów. Efekty świetlne wskazują na najważniejsze elementy na scenie, a jednocześnie ukrywają te, które w danym momencie nie mają znaczenia. W połączeniu z muzyką budują też napięcie i poruszają emocje odbiorców. Gra świateł z jednej strony może nadawać tempo i dynamizować poszczególne fragmenty widowiska, a z drugiej strony spowalniać bieg zdarzeń i wyciszać emocje uczestników show. Przykładowo w czasie koncertów rockowych zsynchronizowane z efektami dźwiękowymi iluminacje świetlne pobudzają widzów do zabawy. Z kolei w przypadku show z muzyką klasyczną intensyfikują doznania emocjonalne i potęgują wzruszenie.

To, jakie emocje ma pobudzać oświetlenie, zależy przede wszystkim od charakteru show oraz oczekiwań artystów i scenografów. Robotyka sceniczna wzbogacona o zastosowanie lamp LED, które oferuje firma „Piasecki i Syn” z pewnością urozmaici każde widowisko. Roboty sceniczne pracują z niezwykłą precyzją, dzięki czemu efekty wizualne są dopracowane w najmniejszym szczególe. To, że roboty można obracać w dowolnym kierunku, daje wiele możliwości w zakresie sterowania oświetleniem i budowania niepowtarzalnych doznań u odbiorców. Wybór lamp o różnej gradacji mocy, kolorach i strumieniach ułatwia tworzenie różnorodnych świetlnych spektakli, które na pewno zrobią wrażenie na widzach.

Powiązane posty