Jak zaprojektować scenę na pokaz mody?

  • Home
  •  / 
  • Blog
  •  / 
  • Jak zaprojektować scenę na pokaz mody?

Jak zaprojektować scenę na pokaz mody?

0

Pokaz mody to show, w którym główną rolę odgrywają ubrania. To one muszą być najlepiej wyeksponowane na scenie, a cała scenografia nie powinna odwracać od nich uwagi. Niemniej to właśnie dzięki oprawie artystycznej można podkreślać wyjątkowość projektów i prestiż projektantów. Odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie sprawiają, że pokaz staje się spektaklem, o którym nie można zapomnieć jeszcze długo po jego zakończeniu. Jak projektuje się sceny na pokazy mody? Jakich elementów nie może na nich zabraknąć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Jak wygląda przygotowanie sceny do pokazu mody?

Sceny, na których odbywają się pokazy mody, przede wszystkim składają się z rozbudowanych podestów scenicznych, po których poruszają się modele i modelki. Ich charakter może być bardzo różny. Podesty mogą mieć różne kształty, długości i wysokości. To, jak ostatecznie będą wyglądały, w dużej mierze zależy od wizji projektanta. Pokazy można przygotowywać z gotowych konstrukcji scenicznych, ale istnieje też możliwość indywidualnego zaprojektowania sceny na specjalne zamówienia. Realizację takich śmiałych i oryginalnych projektów zapewnia nasza firma „Piasecki i Syn”, która oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu techniki scenicznej.

W projekcie sceny na pokazy mody nie może zabraknąć elementów mechaniki scenicznej, które dynamizują widowisko i pozwalają na szybką zmianę scenografii. Wśród takich elementów wymienić można np. ruchome platformy, wciągarki i wyciągarki linowe (które służą do podnoszenia i opuszczania elementów konstrukcji scenicznych), windy sceniczne (za pomocą których można unosić i opuszczać bohaterów spektaklu) oraz rozwijane ekrany. Dla właściwego oświetlenia pokazu istotne znaczenie mają też ruchome diody. Gra świateł nadaje tempa pokazom oraz doświetla projekty, tak, by widz miał możliwość dokładnego obejrzenia ubrania prezentowanego przez modela lub modelkę. Efekty wizualne w połączeniu z muzyką pozwalają tworzyć widowiska o niepowtarzanym charakterze, które w pełni skupiają uwagę widzów.

Powiązane posty